czwartek, 11 stycznia 2018

Tworzenie bloga krok po kroku - część I

Przygodę z Bloggerem zaczynamy od utworzenia konta w Google - jeśli chcesz wybrać język docelowy jako język interfejsu, załóż konto w wersji językowej:
Rozważ też możliwość skorzystania z  polskiej strony Bloggera.

Blogowanie w serwisie Blogger możliwe jest dla  posiadaczy konta Google. Jeśli już takie konto posiadasz, od razu możesz założyć bloga. Założenie konta polega na wypełnieniu krótkiej ankiety.

1. Rejestracja w serwisie.
Blogowanie w serwisie Blogger możliwe jest dla posiadaczy konta Google. Konto jest przydatne nie tylko do korzystania z serwisu Blogger, ale również YouTube oraz wszelkich aplikacji Google, takich jak Poczta elektroniczna Google, Dokumenty Google, IGoogle, itp. Jeśli już masz takie konto  (np. z racji poczty elektronicznej „gmail”), zaloguj się i przejdź do punktu 2. Jeśli nie, wejdź na stronę Bloggera i wypełnij stosowną ankietę. 

W ankiecie podajesz m.in. wymyśloną przez siebie nazwę jako użytkownika Konta oraz hasło – składające się z co najmniej 8 znaków. Rejestrację zamyka identyfikacja obrazkowa oraz wyrażenie przez Ciebie zgody na warunki oferowane przez serwis.

2. Założenie bloga.
Po zarejestrowaniu/zalogowaniu się rozpocznij proces zakładania bloga (Nowy blog). Nadaj nazwę blogowi oraz stronie, na której będzie publikowany. Zadbaj, aby były unikatowe, rozpoznawalne i łatwe do zapamiętania. W adresie strony nie może być spacji, polskich liter, większości znaków interpunkcyjnych. Program nie przyjmie nazw, które już zostały wykorzystane przez innych użytkowników. Aby przejść do kolejnego etapu, kliknij Dalej.

3. Wstępny wybór szaty graficznej.
Zatwierdź kliknięciem jeden spośród oferowanych szablonów. Pamiętaj, że później możesz zmienić te ustawienia. Aby przejść do kolejnego etapu, kliknij Dalej.

4. Dokonanie pierwszego wpisu.
Blog jest gotowy na przyjęcie Twojego pierwszego wpisu. Zacznijmy od najprostszego typu wpisu, czyli tekstu: w otwartym edytorze wpisz z klawiatury komputera tytuł np. Powitanie/ Wprowadzenie oraz kilka słów/zdań powitalnych/wprowadzających skierowanych do czytelników Twojego bloga, np. wyjaśnij czemu ten blog ma służyć i jaka będzie jego zawartość. Miej na względzie, iż zawsze możesz wrócić do wcześniejszych wpisów, zmodyfikować je lub usunąć. 

5. Opublikowanie bloga.
Kliknięcie w Publikuj powoduje zamieszczenie bloga w Internecie pod wskazanym przez Ciebie adresem. Z Twojej obecnej pozycji masz do niego dostęp poprzez Wyświetl bloga.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz